Διπρόσωπος ο Ολυμπιακός, ηττήθηκε 2-1 από την Μπρέντα

http://s.enet.gr/resources/2011-07/1683964-thumb-medium.jpgΔύο πρόσωπα παρουσίασε ο Ολυμπιακός στο προτελευταίο του φιλικό επί ολλανδικού εδάφους, όπου γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Μπρέντα
Οι «ερυθρόλευκοι» στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης εντυπωσίασαν με την εμφάνιση τους: δημιούργησαν αρκετές φάσεις,
άσκησαν ασφυκτικό πρέσινγκ στην αντίπαλό τους, καταφέρνοντας μάλιστα να πάρουν το προβάδισμα με τον Μιραλάς, ο οποίος με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 1-0 για την ομάδα του Βαλβέρδε στο 40ο λεπτό.
Στην επανάληψη ωστόσο οι πρωταθλητές Ελλάδας έδειξαν να ξεμένουν από δυνάμεις και δέχτηκαν δύο γκολ από τον Σχαλκ στο 73' και στο 81', γνωρίζοντας έτσι την ήττα.